Uszkodzony zamek błyskawiczny nie zawsze oznacza konieczność wyprucia całego zamka i wszycia całkiem nowego. Czasami wystarczy wymiana samego suwaka - czyli główki (czy też maszynki, suwadła) przesuwającej się po zamku. W naszej pasmanterii online kupisz suwaki do niemal każdego rodzaju zamka. Posiadamy w sprzedaży suwaki do zamków spiralnych, suwaki do zamków kostkowych, suwaki do zamków metalowych czy suwaki do zamków pościelowych. Możesz u nas zamówić zarówno suwaki typu auto-lock, jak i non-lock. Posiadamy w ofercie różne wzory i wielkości suwaków, które dostępne są w wielu powłokach, takich jak złoto (mosiądz), srebro (nikiel), stare złoto (oksyda), lakier, lub wiele innych. 

Suwaki/suwadła

Czym różnią się suwaki auto-lock (A-L) od suwaków non-lock (N-L)?

  • suwaki typu auto-lock to suwaki z blokadą. Oznacza to, że taki suwak samoistnie nie będzie rozsuwał spinanej taśmy. Suwaki z blokadą stosowane są zazwyczaj w odzieży, np. w rozporku czy bluzie. Zależy nam przecież, aby spodnie czy bluza zawsze pozostawały zapięte, a rozpinały się jedynie wtedy, kiedy sami to zrobimy. Nie ma przecież nic gorszego niż zamek, który rozpina bluzkę lub spodnie kiedy chce.
  • suwaki typu non-lock to suwaki bez blokady. Oznacza to, że pod wpływem np. naprężenia materiału mogą swobodnie rozsuwać spinaną taśmę. Suwaki bez blokady używane są w produktach typu pościel, piórniki, materace, tapicerki meblowe i samochodowe. Suwaki typu non-lock często zwane są też suwakami kaletniczymi.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl