Zamki spiralne, zwane inaczej żyłkowymi to najbardziej klasyczne i standardowe zamki, spotykane w wielu produktach różnego rodzaju. Od odzieży, do dodatków, galanterii, pościeli, tapicerek czy obić meblowych, a także namiotów włącznie. Wykonane są z plastikowej żyłki umieszczonej na miękkiej poliestrowej taśmie

Wśród zamków spiralnych w naszej ofercie znajdziesz m.in. zamki spiralne zwykłe (świetne do bluz), zamki kordlowe ze wzmocnieniem (idealne do rozporków, kosmetyczek, kieszeni), zamki kryte (do spódnic czy sukienek), zamki pościelowe czy też zamki wodoodporne (wodoszczelne).

Zamki spiralne

Zamek kryty Zamek kryty
Cena:

1,80 zł

zobacz więcej
Zamek spiralny #3 Zamek spiralny #3
Cena:

1,70 zł

zobacz więcej
Zamek spiralny #5 Zamek spiralny #5
Cena:

3,40 zł

zobacz więcej
Zamek wodoodporny Zamek wodoodporny
Cena:

6,50 zł

zobacz więcej

Wykończenia zamków dzielimy na kilka rodzajów:

  • zamki rozdzielcze - jak sama nazwa wskazuje, rozdzielają się na dwie części. Zakończone są pinboxem. Idealnym przykładem zastosowania takiego zamka jest kurtka. Po rozsunięciu, zamek rozdziela się na dwie osobne części - dwie części kurtki. Taki zamek standardowo ma jeden suwak, zwykle wszyty tak, aby rozpiąć daną rzecz (kurtkę/bluzę itp) od góry.
  • zamki nierozdzielcze - nie rozdzielają się na dwie osobne części. Na końcu posiadają stoper, który jest zakończeniem części z ząbkami i blokuje możliwość dalszego rozsunięcia. Takich zamków używamy np. w rozporkach spodni czy kieszonkach toreb. 
  • zamki dwusuwakowe - rozdzielcze. Takie zamki również rozpinają się na dwie osobne części, jak w kurtce. Jedyna różnica jest taka, że zamek dwusuwakowy posiada dwa suwaki, co ułatwia użytkowanie dłuższych produktów - na przykład długi płaszcz można rozpiąć od góry standardowo, a jednocześnie od dołu, by wygodniej było usiąść. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl