Zamki metalowe cechują się szczególnie solidnym wykonaniem i mocnym spinaniem zapinanego materiału. Metalowe ząbki występują w kilku wersjach kolorystycznych, takich jak złoto (mosiądz), srebro (nikiel), stare złoto (oksyda), czerniony nikiel. Dostępne są warianty z ząbkami matowymi jak i błyszczącymi. W naszym sklepie online kupisz zamki w wielu długościach oraz grubościach. Posiadamy zamki metalowe do rozporków, jak i do motocyklowych kurtek. 

Zamki metalowe

Wykończenia zamków dzielimy na kilka rodzajów:

  • zamki rozdzielcze - jak sama nazwa wskazuje, rozdzielają się na dwie części. Zakończone są pinboxem. Idealnym przykładem zastosowania takiego zamka jest kurtka. Po rozsunięciu, zamek rozdziela się na dwie osobne części - dwie części kurtki. Taki zamek standardowo ma jeden suwak, zwykle wszyty tak, aby rozpiąć daną rzecz (kurtkę/bluzę itp) od góry.
  • zamki nierozdzielcze - nie rozdzielają się na dwie osobne części. Na końcu posiadają stoper, który jest zakończeniem części z ząbkami i blokuje możliwość dalszego rozsunięcia. Takich zamków używamy np. w rozporkach spodni czy kieszonkach toreb. 
  • zamki dwusuwakowe - rozdzielcze. Takie zamki również rozpinają się na dwie osobne części, jak w kurtce. Jedyna różnica jest taka, że zamek dwusuwakowy posiada dwa suwaki, co ułatwia użytkowanie dłuższych produktów - na przykład długi płaszcz można rozpiąć od góry standardowo, a jednocześnie od dołu, by wygodniej było usiąść. 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl