Zamki kostkowe wykonane są z wysokiej jakości tworzywa, niezwykle lekkiego i wygodnego w codziennym użytkowaniu. Ząbki są płaskie z gładkimi krawędziami, nie zahaczają się o materiał i umożliwiają swobodne rozsuwanie i zasuwanie zamka. Zamki typu kostka to świetny wybór do odzieży i produktów skierowanych dla dzieci, ale także sportowych bluz, kurtek czy bezrękawników.

Oprócz wzorów standardowych (ząbki i taśma w jednym kolorze), w naszej pasmanterii online zamówisz także zamki kostkowe ozdobne w kolorze złotym, srebrnym lub czernionego niklu. Te zamki mają ząbki pokryte błyszczącą powłoką - oprócz funkcjonalności będą też świetną ozdobą. 

Zamki kostkowe w zależności od rodzaju i wzoru dostępne są w grubościach #5, #8, #15 oraz #20.

Zamki kostkowe

Wykończenia zamków dzielimy na kilka rodzajów:

  • zamki rozdzielcze - jak sama nazwa wskazuje, rozdzielają się na dwie części. Zakończone są pinboxem. Idealnym przykładem zastosowania takiego zamka jest kurtka. Po rozsunięciu, zamek rozdziela się na dwie osobne części - dwie części kurtki. Taki zamek standardowo ma jeden suwak, zwykle wszyty tak, aby rozpiąć daną rzecz (kurtkę/bluzę itp) od góry.
  • zamki nierozdzielcze - nie rozdzielają się na dwie osobne części. Na końcu posiadają stoper, który jest zakończeniem części z ząbkami i blokuje możliwość dalszego rozsunięcia. Takich zamków używamy np. w rozporkach spodni czy kieszonkach toreb. 
  • zamki dwusuwakowe - rozdzielcze. Takie zamki również rozpinają się na dwie osobne części, jak w kurtce. Jedyna różnica jest taka, że zamek dwusuwakowy posiada dwa suwaki, co ułatwia użytkowanie dłuższych produktów - na przykład długi płaszcz można rozpiąć od góry standardowo, a jednocześnie od dołu, by wygodniej było usiąść. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl